Czas trwania (około)
4 godz.
Dla grupy (około)
20 osób
Cena od osoby (dorośli)
27 zł
Cena od osoby (dzieci)
25 zł

Cena zawiera: Koszt usługi przewodnickiej, bilety wstępu do Muzeum w Kamienicy Celejowskiej i na Górę Trzech Krzyży.

Kazimierz Dolny to miasto artystów. Malarze pojawili się tutaj już pod koniec XIX w. W okresie międzywojennym miasteczko stało się kolonią artystyczną, czyli miejscem gdzie artyści są obecni cały czas. Obecnie w mieście jest ponad 60 galerii. Podczas wycieczki poznamy dzieje kolonii kazimierskiej, jej twórców i ich dzieła. Powędrujemy uliczkami miasteczka, zobaczymy Rynek, Mały Rynek z Synagogą, ulicę Senatorską i widok na Wisłę, ulicę Lubelską, czyli te miejsca, które artyści odwiedzali najchętniej. Na koniec zwiedzimy współczesną galerię sztuki z dziełami żyjących artystów.

artysci01 artysci02 artysci03 artysci04 artysci05 artysci06 artysci07 artysci08 artysci09 artysci10 artysci11 artysci12 artysci14


PRAWA AUTORSKIE - COPYRIGHT ©

Szlakiem kolonii artystycznej, czyli o kazimierskich malarzach

Tytuł/nazwa, program, scenariusz oraz sposób przeprowadzenia każdej z imprez turystycznych lub wycieczek jest utworem w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 666 z późn. zm.) i podlega ochronie prawnej na wszystkich polach eksploatacji, a w szczególności w zakresie pomysłu, stworzenia, dystrybucji, prezentacji lub sposobu przeprowadzania.

Wszelkie prawa autorskie do utworu przysługują twórcy – pani Elżbiecie Skoczylas, prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą kazimierz-tour.pl Usługi Przewodnickie i Pilockie Elżbieta Skoczylas z siedzibą w Puławach.

Twórca na podstawie umowy licencyjnej może udzielić upoważnienia (licencji niewyłącznej) do korzystania z utworu- tytułu/nazwy, programu, scenariusza oraz sposobu przeprowadzenia imprezy turystycznej lub wycieczki innej osobie.

W przeciwnym wypadku osoba korzystająca z utworu twórcy bez jego zgody narusza przepisy ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 666 z późn. zm.) i podlega odpowiedzialności karnej według przepisów w niej zawartych.